Кожному з нас казали розтягуватися перед фізичними вправами або заняттями спортом, оскільки користь від розтяжки незліченна. Фізичні вправи справді мають численні переваги для здоров'я, і тренування стали невід'ємною частиною нашого життя. Однак, травми під час занять спортом дуже поширені. Тому профілактика травм і розвиток гнучкості повинні бути головним пріоритетом.

Розтяжка м'язів є одним з важливих компонентів фітнесу і найкращою рекомендацією для запобігання будь-яких травм. Вона робить м'язи сильними, гнучкими та здоровими.

Ще одним фактором, який доводить необхідність розтяжки, є той факт, що людському тілу необхідно підтримувати діапазон рухів у суглобах і з часом покращувати рухливість та гнучкість.

Ви коли-небудь замислювалися, чому розтяжка болюча, але приємна? Це головним чином через різні наукові та тілесні фактори, які викликають задоволення, пов'язане з розтяжкою. Вивільнення ендорфінів, активація системи відпочинку і травлення, покращення кровотоку і зменшення м'язової скутості - все це додає до переваг розтяжки або, точніше сказати, радості від розтяжки. Тепер перейдемо до важливих аспектів розтяжки для профілактики травм!

Чому розтяжка м'язів важлива для профілактики травм?

Згідно з дослідженнями, існують різні переваги розтяжки, зокрема, динамічної розтяжки. Виконання динамічної розтяжки перед тренуванням може покращити продуктивність та запобігти м'язовому дисбалансу. Простіше кажучи, розтяжка м'язів може допомогти у профілактиці травм:

1. Підвищити гнучкість

Гнучкість є ключем до уникнення травм і творить чудеса для людини, яка сидить 8-9 годин поспіль на своєму робочому місці. Важливість розтяжки полягає в тому, що вона підвищує гнучкість суглобів і м'язів, допомагає нахилятися, скручуватися і тягнутися, не напружуючись.

Вправи на гнучкість і розтяжку можна виконувати перед початком тренування. Крім того, на сучасному робочому місці або на фізично важких роботах робота над гнучкістю може допомогти людям згинати суглоби без шкоди для здоров'я. Це також може допомогти їм виправити проблеми з поставою, які можуть призвести до травм.

2. Мінімізує ризик розтягнень і вивихів

Розтягнення зв'язок і розтягнення м'язів дуже поширені під час фізичних вправ або навіть під час сидіння на стільці. Розтягування м'язів зміцнює і збільшує діапазон руху гомілковостопного суглоба. Це змушує м'язи працювати ефективніше завдяки посиленому кровотоку. Сильний і гнучкий гомілковостопний суглоб має менше шансів отримати травму, оскільки розслаблені суглоби можуть швидко реагувати.

Окрім профілактики травм, є ще кілька переваг розтяжки. Давайте коротко про них поговоримо!

Переваги розтяжки

1. Покращує кровообіг

Стретчинг покращує кровообіг, підвищує рівень кисню в організмі та допомагає доставити поживні речовини до м'язів. Крім того, вона допомагає виводити відходи метаболізму, такі як вуглекислий газ, сечову кислоту та аміак. Дуже важливо розтягувати підколінні сухожилля, литки та квадрицепси перед тим, як стати на бігову доріжку або вийти на пробіжку.

2. Покращує гнучкість

Як згадувалося раніше, розтяжка допомагає поліпшити гнучкість, і, як наслідок, призводить до розширення діапазону рухів у ваших суглобах. Це значно допомагає людині легше згинатися. Важливо пам'ятати, що не можна перенапружуватися. Надмірне розтягування може пошкодити м'язи і збільшити час, необхідний для набуття гнучкості.

3. Покращення спортивних результатів

Оскільки розтягування м'язів допомагає покращити гнучкість, воно може бути корисним для занять спортом. Воно допомагає покращити продуктивність і поставу, підвищує ефективність рухів, уникає неправильного вирівнювання тіла, підтримує правильну довжину м'язів і знижує ризик травм. Наприклад, плавці можуть розвинути діапазон рухів плечей за допомогою розтяжки, що призведе до покращення результатів. Це вважається однією з найкращих вправ на розтяжку.

4. Допомагає покращити поставу

Розтяжка м'язів - це практика, яка змушує наші м'язи працювати, зміцнюючи їх і змушуючи ефективно працювати, що в кінцевому підсумку допомагає поліпшити поставу. Ключ до покращення постави - це зміцнення та розтягування м'язів верхньої частини спини, грудей та пресу.

5. Зняття стресу та психічні переваги

Вважається, що розтяжка відіграє важливу роль у психічному здоров'ї та благополуччі людини. Згідно з дослідженнями, переваги розтяжки включають підвищення рівня серотоніну, гормону, який допомагає стабілізувати наш настрій, знижує рівень стресу та покращує самопочуття. Таким чином, він може бути ефективним у боротьбі з депресією та тривогою.

Регулярне розтягування, навіть протягом декількох хвилин, корисне для людського організму. Існують вправи на гнучкість і розтяжку, які можна виконувати щодня. Давайте запишемо їх!

Найкращі вправи на розтяжку для розслаблення всього тіла

  • Витягування шиї - Витягування шиї допомагає зняти напругу з шиї, зменшує біль і забезпечує гнучкість. Це ідеальна техніка розтяжки м'язів для працюючих людей, які сидять прямо по 8-9 годин на своєму робочому місці.
  • Розгинання плечей - ефективна техніка розтяжки, яка допомагає вашому тілу підтримувати правильну поставу. Ця практика розтяжки розслабляє напружені м'язи шиї та верхньої частини спини, зберігаючи м'язи гнучкими.
  • Розтяжка стоячи з боку - ця практика розтяжки зміцнює плечі та прес. Вона дуже добре відома тим, що покращує рухливість на плечах і боках людського тіла. Можна виконувати цю вправу регулярно, щоб зняти напругу з тіла.
  • Нахил вперед - Нахил вперед - це вид йоги, в якому ви наближаєте верхню частину тіла до нижньої, що призводить до активації м'язів живота, квадрицепсів і литок. Крім того, ця техніка розтягує підколінні сухожилля, м'язи стегон і поперек.
  • Розтяжка тулуба сидячи - ще одна техніка розтяжки, яку можна виконувати регулярно, - це розтяжка тулуба сидячи. Вона спрямована на м'язи спини та преса, покращуючи діапазон рухів у стегнах і знімаючи напругу з плечей та спини.

Правила безпечної розтяжки м'язів

Окрім десятків переваг розтяжки, в деяких випадках вона може призвести до дискомфорту, особливо якщо у людини є якісь супутні захворювання. Для забезпечення безпеки під час розтягування м'язів рекомендується дотримуватися правил безпеки. Вони можуть бути такими:

  • Розминка перед розтягуванням
  • Починати повільно і м'яко
  • Звертати увагу на правильну поставу
  • Зупинка, коли з'являється біль
  • Повільне дихання під час розтяжки
  • Концентрація уваги на м'язі, який розтягується

Важливо розуміти, що вправи на гнучкість і розтяжку потрібно практикувати постійно. Крім того, якщо у вас є хронічні захворювання або травми, вам може знадобитися скорегувати техніку розтяжки. Ми сподіваємося, що ця інформація допоможе вам, щасливої розтяжки!