Що означає бути у формі?

Фізична форма часто вважається еліксиром життя, тому існує так багато порад щодо фітнесу для початківців. Той, хто здоровий фізично і психічно, знову і знову досягає успіху в житті.

Вони також не здаються перед обличчям труднощів. І позитивно ставляться до життя в цілому. Крім того, вони рідше хворіють і швидше одужують від хвороб. Але для того, щоб стати і залишатися здоровими, потрібна постійна відданість дієті, тренуванням, сну, гідратації та емоційній регуляції.

Виконання великої кількості роботи на початку вашої фітнес-подорожі може здатися складним завданням. Але всі ми повинні з чогось починати. Тож сьогодні ми пропонуємо вам кілька чудових порад для початківців, а також поради щодо тренувань, які ви можете використовувати, навіть якщо ви зовсім новачок, і перетворитися на ентузіаста фітнесу, або, як кажуть діти, на профі.

Отже, перш ніж розпочати свою фітнес-подорож, давайте пройдемося по кроках, які допоможуть вам отримати максимальну користь від занять фітнесом.

Фітнес-поради для здорового життя

Ось короткий огляд всього, що ми збираємося обговорити.

  1. Збалансоване харчування - шлях до здорового життя
  2. Гідратація - ключ до ідеального фітнес-тренування
  3. Постановка досяжних цілей у сфері здоров'я та фітнесу
  4. Виріжте час перед екраном, який не приносить вам користі
  5. Вчасно лягайте спати
  6. Персоналізуйте свої тренування
  7. Навчитися регулювати свої емоції здоровим способом

А тепер давайте детальніше розглянемо кожну з цих порад для початківців.

Фітнес-порада 1. Збалансоване харчування - шлях до здорового життя

Ще з дитинства нас вчили про важливість збалансованого харчування. Ставши дорослими, ми розуміємо, наскільки важливими були ці уроки і наскільки корисними є ці поради з фітнесу для початківців. Згідно з переліком Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), здоровий раціон складається з наступних компонентів:

Щонайменше 400 г фруктів, овочів, бобових і цільнозернових, менше 5% цукру, менше 30% жирів (горіхи, олія, вершкове масло тощо), з яких ненасичені жири повинні переважати над насиченими, і менше 5 г солі на день.

Можливо, неможливо дотримуватися такого раціону щодня, але щось, що відповідає йому, є дуже бажаним і може допомогти вам залишатися здоровими протягом тривалого часу. Пам'ятайте, ваша фітнес-подорож починається на кухні.

Фітнес-порада 2. Гідратація - ключ до ідеального фітнес-тренування

Безліч порад щодо фітнесу з'являється і зникає, але найголовніша порада, яку ви можете отримати, полягає в наступному. Наше тіло на 60-70% складається з води, тому підтримка оптимального рівня води в організмі не тільки здається правильним вибором, але й має важливе значення. Уникайте напоїв, які зневоднюють організм, таких як алкоголь, натомість замініть їх склянкою води.

Ви можете додавати у воду різні продукти, щоб задовольнити добову потребу в 2 літри або 8 склянок води на день. Пам'ятайте, що достатня кількість води допомагає підтримувати здоровий баланс ваги, очищає шкіру, може допомогти вам тренуватися довше, підвищує продуктивність мозку і покращує роботу травлення.

Фітнес-порада 3. Ставте досяжні цілі у сфері здоров'я та фітнесу

Постановка реалістичних цілей у сфері здоров'я та фітнесу - важливий перший крок на шляху до фітнесу. Ці цілі діють як орієнтири, які тримають нас на правильному шляху і надихають.

Але дуже важливо ставити цілі, зберігаючи при цьому реалістичний погляд на речі і чітке розуміння власного потенціалу. Для цього ви можете використовувати SMART-підхід, тобто ставити конкретні, вимірювані, досяжні, релевантні та обмежені в часі цілі.

Хитрість полягає в тому, щоб досягти балансу між тим, щоб не переоцінювати свої сильні сторони і не підривати їх. Використовуйте свої сильні сторони на свою користь і послідовно працюйте над слабкими сторонами.

Фітнес-порада 4. Виріжте час, проведений перед екраном, який не приносить вам користі

Дорослі люди мають багато справ. На роботі ми працюємо за комп'ютерами, ноутбуками, мобільними телефонами та планшетами. Навіть у неробочий час ми постійно користуємося телефонами і прокручуємо несуттєві матеріали. Це впливає на наші рухи, обмежуючи нас в одному просторі на занадто довгий час.

Замінивши щоденне перебування перед екраном на більше рухів, таких як швидкі фізичні вправи, йога, медитація та будь-які інші фізичні завдання, ми можемо бути здоровими, а також захистити наші очі та дофамінові рецептори від перенапруження.

Фітнес-порада 5. Вчасно лягайте спати

Ви чули про золоте правило "8 годин сну"? Що ж, це правда... здебільшого. Оскільки організм кожного функціонує по-різному, нам усім потрібна різна кількість сну, щоб відчувати себе бадьорими та свіжими.

Отже, вам потрібно з'ясувати, скільки годин вам потрібно. Вона може коливатися в межах 7-9 годин. Крім того, якщо ваш день дозволяє, спробуйте подрімати 30 хвилин після обіду. Після обіду короткий короткочасний відпочинок може допомогти здоров'ю шлунково-кишкового тракту.

Фітнес-порада 6. Персоналізуйте свої тренування

Хоча активність важлива для загального фізичного і психічного благополуччя, є кілька шляхів, якими ви можете досягти найвищого рівня здоров'я. Ви повинні максимально персоналізувати свої тренування, це може включати, але не обмежуватися, виконанням улюбленої форми тренувань, таких як важка атлетика, йога, зумба, карате, бокс і будь-яка інша форма вправ, а також вибір кількості годин, які ви хочете приділяти тренуванням щодня.

Ви також можете розбити тренування на різні сегменти, які можна виконувати протягом дня. Наприклад, ви можете тренуватися по 20 хвилин перед сніданком, обідом і вечерею.

Фітнес-порада 7. Навчіться регулювати свої емоції здоровим способом

Гнів - це найбільша шкода для нашого здоров'я та фітнесу. Коли ми відчуваємо емоції, які не в змозі регулювати та обробляти належним чином, це створює когнітивний дисонанс і негативно впливає на наше фізичне та психічне здоров'я.

Щоб подолати цей часто ігнорований фактор, важливо навчитися спілкуватися зі своїми почуттями в більш спокійній манері, висловлювати свої емоції вчасно, а не стримувати їх, а також дивитися на свою невпевненість і занепокоєння з логічної точки зору.

Ви можете використовувати медитацію, ведення щоденника, терапію та спілкування з природою як здорові способи вивільнення почуттів. Як частина багатьох інших порад щодо фітнесу, емоційна регуляція може бути потужним інструментом для збереження здоров'я для початківців.

Висновок

Загалом, щоб підтримувати здоровий спосіб життя на початковому етапі, важливо дотримуватися наведених вище порад щодо фітнесу для початківців. Пам'ятайте, що це лише базовий план того, що ви можете зробити, щоб бути здоровішими.

Шлях кожного виглядає по-різному, і, зрештою, тільки ви можете вирішити, що найкраще підходить саме вам. Але що б ви не робили, намагайтеся бути послідовними, дисциплінованими і продовжуйте експериментувати, поки не знайдете правильне поєднання для себе. Терпіння і послідовність приведуть вас до мети.